Hakkımızda

Merhaba
Bu blog aynı ismi ve soyismi taşıyan amcaoğulları Mustafa Navruz’lar tarafından hayata geçirilmiştir.

1. Mustafa(navruzm) Üniversite okumak için geldiği İstanbul’dan okulu bittiği halde kopamamıştır. Herkes bilgisayarcı zannetsede aslında Elektrik Öğretmenidir. Yıllar önce “Bu sitemynet ne dir ki!” diyerek merakından girdiği web hayatına html öğrenerek başlar. Html işini görmeyince asp öğrenmeye başlasada asp aşkı erken biter ve php - mysql ikilisini öğrenmeye başlar. Özel bir şirkette Php Geliştiricisi olarak çalışmaktadır. Genellikle web teknolojileri konularına ilgi duyar ve bu konularda yazılar yazar. (FriendfeedTwitterGithub)

2. Mustafa(bilgisayarci) Bir Üniversite'de Bilgisayar Teknolojileri Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Lisans eğitimini Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi(BÖTE) bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Eğitimi bölümünde yapmıştır. Delphi programlama dili ve Flash ile ilgilenir, AS2 ve AS3 ile kodlamayı sever. Ayrıca C# ve .NET teknolojilerine de meraklıdır. MEB'in de desteğiyle yürütülen Yeşil Kutu projesinde öğretmen eğitimlerinde görev almaktadır. Bunlarla birlikte edebiyata ve matematiğe aynı anda ilgi duyması onu biraz garip kılar. (Twitter)

Site Hakkında

Sitemiz 2008 yılının hemen başında Wordpress altyapısını kullanarak yayına başlamış olsa da yine 2008 yılının Mayıs ayında temiz bir sayfa açmak için içeriğini sıfırlamıştır. Bu sebepledir ki Yazı Arşivi sayfasındaki ilk yazının tarihi 1 Mayıs olarak görülmektedir. Geçtiğimiz yıl(larda) wordpress güncellemelerinden bıktığımızdan Codeigniter ile yazılmış bu sisteme aktardık. Dilerseniz kaynak kodlarına göz atabilirsiniz.

Güncelleme: 2011 yılında Codeigniter ve MongoDB kullanarak siteyi tekrar yeniledik. Arayüzde ise Bootstrap (1.3 sürümü sanırım) kullandık. Bunun kaynak kodları da şurada.

© Mustafa Navruz 2011 0.0180 sn.

^ Başa Dön