CodeIgniter Kullanım Kılavuzu Firefox Eklentisi

CodeIgniter Kullanım Kılavuzu Firefox Eklentisi

CodeIgniter küçük çaplı tüm uygulamalar için yeterli geliştirme imkani sağlayan bir çatıdır. PHP kodlarının daha efektif ve derli toplu kullanılmasını sağlar.

MVC denilen yapı (model-view-controller) üzerine kurulması nedeniyle, programcının görünüm şablonlarının kodların içinden ayrılmıştır. Bu nedenle değişik görünüm temalarının ya da şablonlarının kullanılması veya site tasarımının değiştirilmesi çok daha kolaydır.

codeigniter.gen.tr

CodeIgniter Kullanım Kılavuzu Firefox EklentisiSonunda dayanamayarak bende CodeIgniter dünyasına adım attım. PHP çatıları arasında oldukça popüler olan CodeIgniter’ın bu başarısının ardındaki sebeplerden biriside şüphesiz kullanım kılavuzunun oldukça güzel hazırlanmış olması.

Henüz yeni başladığımdan CodeIgniter kullanım kılavuzuna bu aralar oldukça işim düşüyor. Geçtiğimiz günlerde CodeIgniter ile ilgili araştırma yaparken bir Firefox eklentisi gözüme çarptı. Simon Lang üşenmemiş CodeIgniter kullanım kılavuzunu Firefox eklentisi hâline getirmiş.

Eklentiyi kurduğunuz zaman kullanım kılavuzu menü olarak Firefox’unuza ekleniyor ve dilediğiniz zaman bu menüden zahmetsizce kullanım kılavuzunun ihtiyaç duyduğunuz bölümüne erişebiliyorsunuz. Tüm dosyaların bilgisayarınıza yüklenmiş olması ve internet bağlantınız olmasa bile kullanım kılavuzuna erişebilmeniz ise eklentinin ayrı bir güzelliği.

CodeIgniter Menu‘yü Firefox Eklentiler sitesindeki bu sayfayı ziyaret ederek kurabilirsiniz.

Bu yazı en son 17 Şubat 2011 tarihinde düzenlenmiştir ve güncelliğini yitirmiş olabilir.

blog comments powered by Disqus

© Mustafa Navruz 2011 0.0151 sn.

^ Başa Dön