Codeigniter 2.0 Cephesinde Yaşananlar 2

Codeigniter 2.0 Cephesinde Yaşananlar 2

Yaklaşık 2 hafta önce Codeigniter 2.0 sürümüm ile ilgili yaşanan olayları Codeigniter 2.0 Cephesinde Yaşananlar başlıklı yazımda paylaşmıştım. O yazının ardından bunu da yazıyorum. Çünkü Ellislab'dan Codeigniter için faydalı olacak hareketler geldi. Bu kadar eleştiri ve baskıdan sonra Ellislab'dan bunu bekliyorduk zaten.

Bunlardan ilki Fatih Bazman'ın codeigniter.gen.tr'de de Codeigniter Sizleri Çağırıyor başlıklı yazısında da paylaştığı resmi bir Codeigniter Community Branch oluşturulacak olması. 2011 yılının ilk çeyreğinde, seçilecek 6 kişi ile Codeiginter Community Branch oluşturulacakmış. Şimdiden bu 6 kişiden 2'si belirlenmiş. (@ ve @)

Bir diğer gelişme ise bitbucket üzerinden yayınlanan Codeigniter 2.0 üzerindeki çalışmaların yoğunlaşması. Mesela 2.0 sürümümnün PHP 4 desteği olmayacağının duyurulmasından bu yana geçtiğimiz haftaya kadar bu konuda hiçbir çalışma yapılmamıştı. Nihayetinde geçtiğimiz hafta PHP 4 için kullanılan kodlar temizlendi.

Umarım bir an önce Codeigniter 2.0 sürümüne kavuşuruz. Zira bazı projelerimde 2.0 sürümünü kullanıyorum ve sık sık kodları güncellemek oldukça güç smile

Bu yazı en son 17 Şubat 2011 tarihinde düzenlenmiştir ve güncelliğini yitirmiş olabilir.

blog comments powered by Disqus

© Mustafa Navruz 2011 0.0138 sn.

^ Başa Dön